WINDY TOWAROWE DLA PRZEMYSŁU

Najcięższa liga jaką posiadamy to windy towarowe duże, całkowicie przeznaczone dla przemysłu o szerokim spektrum działania i najwyższych wymaganiach

Pierwszą grupę dużych wind towarowych możemy porównać do wind szpitalnych.  Są to urządzenia wykonywane w technologii linowej opartej o wciągarki bezreduktorowe oraz falowniki. Główne różnice jakie można wskazać w stosunku do wind szpitalnych  to wymagania co do wystroju.  Windy towarowe  w większości wykonane ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Progi drzwi wykonywane w wersjach wzmocnionych aluminiowych lub stalowych, a podłoga głownie wykonywana z blachy stalowej ryflowanej.  Najczęściej standardowo stosowane  wyposażenie  to odbojnice ścian z drewna lub stali , oraz krawężniki które skutecznie chronią  ściany przed wjechaniem wózkami.

Najcięższe windy towarowe to windy hydrauliczne gdzie nie liczy się prędkość a możliwości przewiezienia wielkich gabarytów  oraz dużych ciężarów. W windach tych stosowane napędy to układ minimum 2 siłowników  i agregatu hydraulicznego umieszczonego w osobnym pomieszczeniu maszynowni lub szafie prefabrykowanej.

Wykonujemy windy dla  wszystkich gałęzi przemysłowych takich jak windy dla  Elektrociepłowni, fabryki w tym zakłady o dużym zakurzeniu, magazyny części samochodowych.