Podnośniki dla niepełnosprawnych

Z myślą o wsparciu osób z ograniczoną sprawnością fizyczną, oferujemy podnośniki . Nie wszędzie mamy windy i nie wszędzie istnieje możliwość ich instalacji. Czy to z powodu braku możliwości wykonania podszybia / nadszybia czy braku wystarczającego miejsca, wtedy wbudowanie podnośnika jest najefektywniejsze i niejednokrotnie tylko ono jest możliwe.

Dlatego urządzenia transportu bliskiego które wypełniają tą lukę w 100% pomagają dotrzeć tam gdzie potrzebujesz. Z tą myślą oferujemy urządzenia które pomogą dotrzeć osobie na wózku lub z trudnością poruszania się. Urządzenia te z powodzeniem stosujemy w obiektach wielo i jednorodzinnych jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Zależnie od wymogów Klienta oraz możliwości instalacji proponujemy kilka rozwiązań. Mamy możliwość instalacji: Przy schodach wzdłuż barierki lub z boku jako podnośnik pionowy. Budowa tych urządzeń pozwala na instalowanie na zewnątrz budynków oraz wewnątrz.

Oferujemy platformy pionowe o napędach elektrycznym, śrubowym jak i hydraulicznym, w konstrukcjach stalowych samonośnych, z obudowami pełnymi lub bez obudowy, a także zaprojektowanymi specjalnie do szybów murowanych. Platformy stosowane są zwłaszcza tam gdzie windy nie możemy zainstalować ze względów gabarytowych lub z powodu braku możliwości wykonania podszybia, jak również w budynkach użyteczności publicznej typu szkoły czy przedszkola (2-3 przystanki) gdzie urządzenie ma za zadanie wspomagać osoby niepełnosprawne, a nie być urządzeniem ogólnodostępnym. Ważnym aspektem instalacji podnośnika jest koszt który jest znacznie niższy od budowy typowej windy.

Platformy przychodowe o torze prostym lub skrętnym, które często są uzupełnieniem dla podjazdów lub podjazdy te zastępują. Często jest to jedyny sposób pokonania półpiętra wejściowego do budynku mieszkalnego lub pokonania kilku stopni.

Jako uzupełnienie naszej oferty proponujemy krzesełka i schodołazy. Te dwa urządzenia w szczególności sprawdzają się w domach prywatnych lub jako urządzenia wspomagające w obiektach opiekuńczych czy publicznych.

Oferujemy również specjalne podnośniki jako ukryte platformy podłogowe. Tak gdzie szerokość biegu klatki schodowej lub schodów nie pozwala na zastosowanie podnośnika przychodowego, lub gdy z powodów wizualnych (charakter zabytkowy budynku) wyklucza zastosowanie tego typu urządzenia, proponujemy zastosowanie platformy ukrytej w posadzce.

Tak szeroki wachlarz urządzeń pozwala na wykonanie urządzenia w 99% lokalizacjach.

W naszej ofercie posiadamy podnośniki:

Platformy pionowe w konstrukcjach

Platformy pionowe w szybach murowanych

Platformy pionowe otwarte

Podnośniki podłogowe

Platformy przyschodowe o torach prostym i skrętnym

Krzesełka i schodołazy